Ako ohriať vodu v bazéne?

Existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť príjemnú teplotu vody vo vašom bazéne, bez ohľadu na to, či máte záhradný bazén, nadzemný bazén, alebo vonkajší zapustený bazén. Medzi najefektívnejšie a ekologicky šetrné riešenia patria tepelné čerpadlá. Najpredávanejšie tepelné čerpadlá pre bazény využívajú energiu zo slnečného žiarenia, okolitého vzduchu, pôdy alebo vody na ohrev bazénovej vody. Sú energeticky efektívne a poskytujú spoľahlivé zabezpečenie teplej vody vo vašom bazéne počas celej sezóny.

Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá sú ideálnym riešením pre ohrev vody v akomkoľvek type bazéna, či už ide o záhradné bazény, nadzemné bazény, alebo celoročné bazény. Využívajú energiu z okolia a sú schopné zabezpečiť teplú vodu počas celého roka. Sú vhodné pre drevené, betónové, plastové aj nafukovacie bazény. Pri výbere tepelného čerpadla zvážte jeho výkon, účinnosť (COP) a typ energie, ktorú využíva.

Tepelné čerpadlo pre bazény
Tepelné čerpadlo k bazénu Fairland

Výber správnej metódy ohrevu bazénu

Pri výbere metódy ohrevu vody v bazéne zvážte vaše potreby, rozpočet a miestne podmienky. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, tepelné čerpadlá vás potešia svojou energetickou efektívnosťou, spoľahlivosťou a schopnosťou poskytovať príjemnú teplotu vody vo vašom bazéne po celý rok.

Čo je COP?

COP, alebo Coefficient of Performance (vo voľnom preklade výhrevný faktor), určuje účinnosť tepelného čerpadla. Tento faktor udáva, aký výkon (kW) dodá tepelné čerpadlo do vykurovacej sústavy (bazén) pri spotrebe 1 kW. Čím je vyšší tento faktor, tým menej elektrickej energie spotrebuje tepelné čerpadlo.

Elektrický ohrev bazénu

Ďalšou možnosťou je elektrický ohrievač vody v bazéne, ktorý funguje pripojením k elektrickej sieti a zabezpečuje rýchly a spoľahlivý ohrev vody v bazéne. Elektrické ohrievače sú jednoduché na používanie a inštaláciu, avšak náklady na prevádzku môžu byť vyššie. Sú vhodné pre menšie bazény alebo ako doplnkové riešenie k iným spôsobom ohrevu vody. Elektrický ohrev patrí medzi najbežnejšie metódy vykurovania bazénovej vody. Vďaka jednoduchej inštalácii môžete začať bazén vyhrievať už do pár desiatok minút. Pri výbere správneho elektrického ohrevu je dôležitý hlavne výkon zariadenia a odporúčaný prietok.

Elektrický ohrev bazénu

Slnečné ohrevy bazénu

Okrem tepelných čerpadiel môžete zvážiť aj slnečné ohrevy. Táto ekologická voľba využíva slnečné žiarenie na ohrev vody v bazéne. Slnečné ohrevy sú jednoduché na inštaláciu a prevádzku a môžu významne znížiť náklady na ohrev vody. Sú obzvlášť účinné v oblastiach s dostatkom slnečného svitu a sú vhodné pre všetky typy bazénov, vrátane záhradných bazénov a nadzemných bazénov.

Zavoláme vám

Nechajte nám číslo, budeme vás kontaktovať.