Dlhoročná záruka

Vďaka použitiu kvalitného dreva zo severských borovíc a tlakovej impregnácii sa nemusíte báť, že drevo zhnije alebo sa rozpadne. Hrúbka drevených profilov je až 45 mm! Taktiež je možné v prípade neočakávaného pretrhnutia fóliu jednoducho vymeniť za novú. Pri zapustení bazéna do terénu sa steny ešte natierajú ochranným gumoasfaltovým náterom alebo sa použije noppová fólia na izoláciu stien. Ak máte záujem o iné rozmery bazéna, obráťte sa na nás.

Európsky líder v predaji drevených bazénov

Od roku 2015 spolupracujeme so spoločnosťou ABATEC, ktorá je lídrom vo výrobe drevených bazénov. Okrem Slovenskej republiky dodáva bazény do Anglicka, Španielska, Poľska, Francúzska, Nemecka, Talianska… Naša spoločnosť má ako jediná zastúpenie pre Slovenskú republiku. Zabezpečujeme montáž bazénov a technológie, úpravu vody, záručný a pozáručný servis.

PREČO DREVENÝ BAZÉN?

Drevo je po storočia požívaný a osvedčený stavebný materiál. Jeho vynikajúca stavebná odolnosť môže byť vhodným ošetrením znásobená.

Drevený bazén nevyžaduje náročnú stavebnú prípravu, montáž je rýchla a jednoduchá. Do pár dní od začiatku montáže sa môžete začať kúpať.

Výhodou týchto drevených bazénov je, že si sami môžte zvoliť, či bazén necháte celý nad zemou alebo si ho dáte zapustiť do ľubovolnej hĺbky do zeme.

Stena bazéna má hrúbku 45 mm, čo znamená, že ma veľmi dobrú tepelno – izolačnú schopnosť a umožňuje udržať teplotu vody aj pri nadzemnej inštalácii lepšie, než iné materiály.

Drevený bazén je jednou z najkrajších variánt pre rodinný bazén, do akéhokoľvek typu záhrady.

Pokiaľ máte obmedzený prístup na pozemok, je drevený bazén tou správnou voľbou. Vďaka stavebnicovej konštrukcii môžete jednotlivé časti jednoducho preniesť aj cez bežné dvere na vašom dome.

Nakoľko je bazén tvorený z viacerých častí, je jeho demontáž alebo presťahovanie oveľa jednoduchšie ako u inýh typov bazénov.

Nakoľko je možné drevené bazény osadiť aj nad úroveň terénu, tak si môžte zvoliť drevenú terasu, ktorá esteticky doladí celkový dojem.

Porovnanie cien betónového a dreveného bazéna

Betónový bazén 3×5×1,5m v porovnaní s dreveným bazéno Sea Breeze s vnútorným rozmerom 5,5×3,4×1,25m

Betónový bazén Drevený bazén
Bazénová fólia aj s prácou cca 2500 € v cene bazéna
Výkop, betonáž, ostatné práce cca 4 200 € cca 1300 €1
Základná technológia 1 800 € v cene bazéna
Doprava ? v cene bazéna
Doba montáže minimálne 10 dní 2–3 dni
Náročnosť prác* 4/5 2/5
Možnosť presťahovania bazéna po rokoch nie áno
Celková orientačná cena 8 500 € 6 550 €

*Náročnosť prác je označená od 1 – 5, vzostupne od najmenej náročnú po najviac náročnú. 1 – v cene je zarátaná betónová doska a výkop na 65 cm, ktorý je najobľúbenejší medzi zákazníkmi t. j. polozapustený drevený bazén. Ceny uvedené v tabuľke sú len orientačné. Môžu sa líšiť v závislosti od vykonávateľa jednotlivých položiek a použitých materiálov.

Zavoláme vám

Nechajte nám číslo, budeme vás kontaktovať.

  Postup prác pri stavbe dreveného bazéna

  Dôležitú úlohu pri montáži dreveného bazéna zohráva jeho náročnosť – či bazén vyžaduje betónovú podkladovú dosku alebo nie a či sa zákazník rozhodne zapustiť bazén do terénu.

  Príprava podkladu na drevený bazén

  Pri bazénoch, ktoré vyžadujú betónovú dosku, je veľmi dôležité si správne rozmerať umiesnenie oceľových výstuží, ktoré držia celkovú konštrukciu bazéna.
  Ak si zákazník zvolí bazén, ktorý túto dosku nevyžaduje, stačí rovná pevná plocha (možnosť umiestniť aj na zámkovú dlažbu). V prípade, ak chce zákazník bazén na udusenej zemine, na túto zeminu odporúčame tenkú vrstvu kopaného piesku.

  Montáž dreveného bazénu

  Ak máme podklad pre nový bazén pripravený, náš tím začína s montážou samotného bazéna. Po rozložení drevených profilov konštrukcie je veľmi dôležité zamerať si správne uhlopriečky a následne tento rozmer dodržiavať, až pokým nie je celý bazén postavený. Nasleduje niekoľko montážnych krokov ( osadenie drevených líšt, prichytenie podpier,…), ktoré dotvárajú celý skelet bazéna.

  Po týchto krokoch nasleduje ukladanie geotextílie na dno a steny bazéna. Veľmi dôležitou súčasťou je obvodová plastová lišta, ktorá je prichytená na samotnej konštrukcii. Do tejto lišty je umiestnená samotná bazénová fólia. Pri inštalácii fólii je veľmi dôležité sledovať vonkajšiu teplotu, nakoľko práve teplota ovplyvňuje rozpínavosť bazénovej fólie.

  Mnoho zákazníkov má v obľube čiastočné zapustenie bazéna do terénu t. j. 30 -70 centimetrov. Steny bazéna sa v tomto prípade buď natierajú ochranným gumoasfaltovým náterom alebo sa izolujú pomocou noppovej fólie. Taktiež je v prípade spodnej vody potrebné vytvoriť drenáž po celom obvode bazéna.
  Samostatnou kapitolou je technológia úpravy v bazéne.

  Filtrácia

  Základom každého bazéna je filtrácia. Drevené bazény sú vybavené kvalitnou pieskovou filtráciou s čerpadlom. Menšie bazény sú vybavené jednou tryskou a jedným skimmerom. Pri väčších bazénoch sú potrebné dve trysky a širší skimmer, ktorý dokáže nasávať viac nečistôt z hladiny.
  Potom nastupujú požiadavky zákazníkov. Automatický dávkovač chlóru, pH, solinátor, či bechlórová úprava vody prostredníctvom generátora ozónu. Zákazníci taktiež obľubujú tepelné čerpadlá, ktoré umožňujú predĺžiť si kúpaciu sezónu. Problémom nie je ani závesný či integrovaný protiprúd. Každú položku riešime individuálne so zákazníkom. Po inštalácii technológie a napustení bazéna je potrebné skontrolovať správnu funkčnosť celého bazéna a na začiatok správne upraviť kvalitu vody.
  Hotový a odskúšaný bazén je odovzdaný zákazníkovi.

  Prekrytie dreveného bazéna

  Dôležitou súčasťou bazéna je aj jeho prekrytie, resp. prekrytie hladiny. Slúži hlavne na ochranu hladiny pred nečistotami,zabraňuje úniku tepla z vody, ale môže slúžiť aj ako ochrana pred vpádom detí do bazéna (segmentové prekrytie, lamelové prekrytie). Typ prekrytia závisí od zákazníka, ale aj od modelu bazéna. Najlacnejšou formou prekrytia hladiny je solárna fólia. Naša firma používa tzv. dvojbublinkovú 400 mikr. fóliu, ktorá veľmi dobre chráni hladinu pred nečistotami, vyhrieva vodu až do 80 cm hĺbky a zabraňuje odparovaniu vody z bazéna. K tejto fólii je vhodné aj navíjacie zariadenie, pomocou ktorého rýchlo a jednoducho navijete fóliu z hladiny. Ďalšou obľúbenou alternatívou na ratanové a drevené bazény je lamelové prekrytie. Obratom vám vieme poslať ponuku na zvolený rozmer. V ponuke máme buď manuálne alebo automatické.