Často kladené otázky
DREVENÉ a RATANOVÉ BAZÉNY

Integrovaný bazénový protiprúd Aqua Jet
Áno, do vášho bazéna vieme nainštalovať aj integrovaný či závesný protiprúd. Taktiež je na výber, či sa bude protiprúd napájať na 230 V alebo si zvolíte protiprúd s napájaním na 380 V.

Ratanový bazén môže byť vybavený špeciálnym protiprúdom originál od výrobcu Piscine Laghetto s dvomi výkonnými motormi. Ako alternatívu ponúkame plaveckú gumu, ktorá sa jednoducho prichytí na bazén a vytvára dojem ako pri plávaní v protiprúde.

Zazimovaním pripravíte svoj bazén na zimné obdobie. Bazén si môžete zazimovať sami, ale to zveríte na našich pracovníkov. Základom je vypustiť vodu pod bazénovú trysku, následne vyčistiť líniu vody, steny a dno, pridať zazimovací prípravok podľa potreby a pridať dilatačné plaváky prípadne naplnené plastové fľaše. Dôležité je odvodniť bazénový systém, aby v trubkách nezostala voda, ktorá by pri zamrznutí a zväčšení objemu mohla poškodiť potrubie. K bazénom ponúkame aj zazimovacie plachty na mieru.

Niektoré modely drevených bazénov nevyžadujú betónovú dosku (Summer Joy, Tropical Sunshine či Blue Hawaii) a pod niektoré modely vieme vyrobiť špeciálnu konštrukciu, v prípade, ak nie je možné vykonať betonážne práce. Pri ratanových bazénoch je vhodná betónová podkladová doska, do ktorej sa kotví konštrukcia bazéna, problémom však nie ani zámková dlažba, je však dôležité, aby mala stabilné a pevné lôžko.

Často sa nás zákazníci pýtajú, či je drevený bazén len obložený drevom. Odpoveďou je, že nejde len o obklad, bazén je tvorený masívnou konštrukciou z impregnovanej borovice o hrúbke 45 mm. Taktiež horný lem je tvorený z profilov zo severskej borovice (2 ks). Bazénová fólia je izolovaná od stien a dna geotextíliou.

Pohyblivé bazénové navíjacie zariadenie teleskopické
K dreveným bazénom ponúkame manuálne aj automatické navíjacie zariadenia, prispôsobené šírke bazéna. Navíjacie zariadenie sa prichytáva do horného lemu bazéna alebo je možné použiť pojazdné navíjacie zariadenie, v závislosti od toho, ako je bazén inštalovaný. Pri ratanových bazénoch sú dve alternatívy. Na model Dolce Vita Rattan je možné inštalovať navíjacie zaradenie na horný Eco-wood lem a pri bazéne DV Diva ponúkame navíjacie zariadenie s chrómovými stojanmi, ktoré sú inštalované vedľa bazéna.

Na zakrytie hladiny používame overenú dvojbublinkovú solárnu fóliu Geobubble o hrúbke 400 mic. Táto fólia má výbornú výhrevnosť – až do 80 cm hĺbky, zabraňuje vpádu nečistôt do bazéna a v neposlednom rade zabraňuje odparovaniu sa vody. Plachta výborne drží na hladine aj pri väčšom vetre a taktiež sa jednoducho navíja na navíjacie zariadenie.

Samozrejme a patrí to k bežnému postupu. Protiprúd, automatickú úpravu vody, či tepelné čerpadlo je možné inštalovať aj dodatočne napr. na ďalšiu sezónu.

Bazénové tepelné čerpadlo Mr. Silence
Najčastejšou kombináciou, ktorú používame na naše bazény je spojenie solárnej fólie a tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo dodávame podľa priania zákazníka a podľa toho, ako dlho si praje bazén využívať počas roka. K ďalším možnostiam patrí solárny ohrev, či elektrický ohrev bazéna.

K dreveným aj ratanovým bazénom ponúkame zazimovacie plachty od výrobcov bazénov, ktoré sú robené na mieru, presne podľa daného modelu bazéna. Plachty sa najčastejšie prichytávajú pomocou popruhov a háčikov na konštrukciu bazéna.

V ponuke máme dva základné typy boxov pre ukrytie bazénovej technológie a to STANDARD a LUX. Box Standard využívame bežne pri menších bazénoch a taktiež, ak si zákazník zvolí jednoduchú úpravu vody. Tento box nedisponuje zadnou stenou, takže je primárne vhodný pre opretie o bazénovú stenu alebo o inú stenu. Box Lux využívame hlavne pri väčších bazénoch, kde je väčšia technológia a tým pádom potrebuje viac priestoru. Boxy sú dodávané v prírodnej farbe dreva, takže ich je možné farebne prispôsobiť podľa okolia. Pri plne zapustených bazénoch je alternatívou vytvorenie šachty pri bazéne, v ktorej sa inštaluje technológia. Taktiež, ak je v blízkosti bazéna nejaký prístrešok alebo kôlňa, bazénovú technológiu je možné inštalovať na tomto mieste.

Ak by ste si zvolili iné príslušenstvo k bazénu, ako to, ktoré ponúkame v základnej výbave, neváhajte sa na nás obrátiť so svojimi požiadavkami. Bazénové filtrácie sú štandardne dodávané s filtračným pieskom, v prípade záujmu vám vieme za príplatok vymeniť médium za filtračné sklo.

Bazény predávame aj samostatne t.j. bez montáže, takže je na vás, či si zvolíte inštaláciu bazéna našimi školenými pracovníkmi, alebo si bazén postavíte svojpomocne. K bazénom dodávame kompletný inštalačný manuál v niekoľkých jazykoch, vrátane slovenského. Taktiež sme v prípade potreby ochotní telefonicky poradiť v postupe stavby bazéna.

Odpoveď je áno, môžem. V ponuke máme špičkové austrálske solinátory Aussie. Pri slanej úprave vody je však potrebné dbať na zvýšenú starostlivosť o bazén, ako aj o príslušenstvo. Pre správne fungovanie bazéna odporúčame k solinátoru zakúpiť aj automatický dávkovač pH na doúpravu vody.

Je to veľmi jednoduché, bazény sa napúšťajú prostredníctvom záhradnej hadice. Ideálne napúšťanie bazéna je mestskou vodou. Pri napúšťaní vodou zo studne jestvuje riziko znečistenia bazéna, ako aj ukladanie nečistôt na dne či vodnej línii. Pred napúšťaním odporúčame, aby ste sa s nami poradili a prispôsobili postup.

Výrobca bazénov uvádza maximálnu nosnosť horného lemu 40 kg. Z vlastnej skúsenosti vieme, že na hornom leme môžu sedieť aj podstatne ťažšie osoby. Neodporúčame však skákať po hornom leme.

Máte záujem o bazén? Napíšte nám.

    Zavoláme vám

    Nechajte nám číslo, budeme vás kontaktovať.