Premýšľate nad investíciou do záhradného bazéna? Máte už peknú záhradu, ktorú už nechcete rozbiť ťažkou technikou a nepáčia sa vám tie plastové neestetické nadzemné bazény, ktorých je všade plno? Drevený bazén je riešenie, ktoré oceníte. Nevyžaduje si prakticky žiadne veľké zásahy do terénu a do záhrady vnesie nielen osvieženie, ale aj estetickú hodnotu.

 

Je to splynutie s prírodou

Drevený bazén je ideálne riešenie pre tých, ktorí majú radi prírodu. Dotyk s drevom bude vždy príjemnejší ako pohladenie plastovej vaničky. Čo sa týka materiálov, na stavbu našich drevených bazénov sa používa to najkvalitnejšie drevo zo severskej borovice, ktoré je impregnované na štvrtý stupeň ochrany, čo mu zaručuje dokonalý stálosť aj pri zmenách poveternostných podmienok. Drevený bazén, tak môžete nechať vonku ako v lete, tak aj počas zimy.

 

Najkrajší bazén aký môžete mať

Netreba nič viac hovoriť, stačí sa pozrieť na obrázky. Drevený bazén je jeden z najkrajších typov bazéna, aký si môžete dopriať a hodí sa do každého typu záhrady. Výhodou drevených bazénov je aj variabilita. Môže byť malý, ktorý obohatí roh záhrady, ale aj veľký, v ktorom sa vyšantíte celá rodina. Možnosťou sú aj drevené bazény zapustené do zeme, vďaka čomu sa môžu stať plynulým pokračovaním drevenej terasy. A verte či nie, nie je to len o tom, ako bazén vyzerá. Ale aj o tom, že je omnoho príjemnejšie dotknúť sa poctivého dreva, alebo naň stúpiť a mať len  kontakt s  umelými prvkami.

 

Dokonalé utesnenie

V prípade drevených bazénov nie je ich konštrukcia postavená na dreve. Drevené sú len vonkajšie časti, ktoré sú viditeľné a ktorých sa dotýkate alebo po nich chodíte. Drevené bazény používajú najkvalitnejšie technológie a kvalitné bazénové fólie. Aj preto je záruka 5- 10 rokov drevo a 2 – 10 rokov na vodotesnosť zváraných spojov bazénovej fólie, plus 2 roky na ostatné príslušenstvo. Nemusíte sa teda báť, že po jednej sezóne bude bazén potrebovať radikálne opravy.

 

Drevený bazén si môžete presťahovať

Presťahujete sa, postavíte si väčší dom alebo rozšírite záhradu? Žiadny problém, nadzemné drevené bazény je možné ľubovoľne prenášať a premiestňovať. Dokonca nepotrebujú ani extra špeciálnu úpravu terénu a vďaka jednoduchej konštrukcii je možné bazén mať postavený do pár dní.

 

Je to o zážitku

Drevený bazén je rovnako funkčný ako akýkoľvek iný bazén. Jeho pridanou hodnotou je však krása a zážitok. Veď preto si vlastne aj bazény kupujeme. Nikto ich nepotrebuje k životu, ale s nimi je život na záhrade krajší. Ak už túžite po letnom osviežení, stavte na doplnok, ktorý bude ozdobou záhrady a poskytne vám viac ako iba možnosť ponoriť sa do vody. Ponúkne vám krásu, dotyk s prírodou a pocit, že presne toto je bazén o akom ste vždy snívali.